13.08.2019, 12:53

Wakacje z Biblioteką - podsumowanie

Zakończyliśmy w piątek 9 sierpnia "Wakacje z Biblioteką w których łącznie brało udział 40 dzieci z terenu naszej Gminy. Przez pierwsze dwa dni odbywały się zajęcia plastyczne na terenie naszej placówki, omawialiśmy zasady bezpieczeństwa na wakacjach i nie tylko. Więcej już wiedzy praktycznej dostarczyli nam Druhowie Strażacy z OSP w Lubieniu Kujawskim, którzy w czwartek zademonstrowali nam podstawy udzielania pierwszej pomocy a także historię i teraźniejszość pracy strażaka ochotnika. Wiele pytań i wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa rozwieli Policjanci z Posterunku Policji w Lubieniu Kujawskim, Którzy w piątek odwiedzili naszą placówkę. Natomiast zasady postępowania ze zwierzętami, ich opieką a także nasze bezpieczne zachowanie w stosunku do spotkanych przypadkowo dzikich zwierząt spotkanych podczas letnich wędrówek przedstawił nam Pan Lekarz Weterynarii Grzegorz Sawoszczuk. W środę natomiast byliśmy na wycieczce w Multikinie we Włocławku - na seansie "Król Lew". Wszystkie zajęcia były bezpłatne, dzieci otrzymywały drobne poczęstunki.
Jednocześnie chcieliśmy podziękować wszystkim za pomoc w organizacji zajęć w tym trochę trudniejszym dla nas okresie. Szczególnie dziękujemy: Paniom Milenie Nęcka, Marcie Kryska.Strażakom z OSP w Lubieniu Kujawskim, Policjantom z Posterunku w Lubieniu Kujawskim, Panu Grzegorzowi Sawoszczukowi. Jednocześnie przepraszamy stałych czytelników za drobne utrudnienia w funkcjonowaniu naszej placówki w tym okresie. Więcej zdjęć na naszej stronie internetowej www.biblioteklubien.pl w zakładce galeria.