16.03.2021, 12:26

Zapraszamy na wystawę sztuki.

Mamy przyjemność zaprosić Was na interdyscyplinarną wystawę sztuki wizualnej połączoną z interaktywnymi panelami dyskusyjnymi, podczas których artyści_artystki będą rozmawiać z uczestnikami_uczestniczkami wydarzenia na temat swojej twórczości i głównego tematu wydarzenia.
Organizatorem wystawy ,, Nowy Świat ‘’ , jest pochodzący i niezwykle silnie związany z Lubieniem Kujawskim Bartosz Grauman. Jest przekonany, że wystawa spotka się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Lubienia Kujawskiego oraz okolicznych miejscowości.
„Nowy Świat” to:
sytuacja życiowa młodych artystów_artystek, którzy_które w celu zaspokojenia swoich potrzeb artystycznych zmuszeni_zmuszone zostali_zostały do wyjazdu ze swoich rodzinnych miejscowości do wielkich ośrodków miejskich;
chęć zmiany, uzewnętrzniania przy pomocy środków artystycznych;
warunki społeczno-ekonomiczne, od których jesteśmy uzależnieni;
realia (post)pandemiczne, w których się znaleźliśmy.
Prezentowane dzieła są własną interpretacją tematu wystawy, obrazującą proces twórczy i osobiste doświadczenia każdego_każdej z artystów_artystek.
Artyści_artystki:
Sylwester Kluszczyński
Jakub Koncewicz
Kolektyw SDSZ (Andrea Nikolov i Paulina Rams)
Wojciech Synak
Michał Ziemiński
Wystawa stacjonarna: 19.03-25.03.2021*
Wernisaż – online: 18.03.2021 19:00
Panel dyskusyjny z artystami – online: 19.03.2021 19:00
*Wstęp wolny (z uwzględnieniem ograniczeń dotyczących osób przebywających na terenie galerii wynikających z przepisów sanitarnych).
---
Projekt licencjacki studentów zarządzania instytucjami artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim realizowany we współpracy z Fundacją „Kolonia Artystów”, Fundacją “Between.Pomiędzy” oraz Kołem Naukowym Studentów Zarządzania Instytucjami Artystycznymi „Projektor”.
Organizatorzy: Tymoteusz Buhl i Bartosz Grauman
Plakat i identyfikacja wizualna wydarzenia: Jakub Koncewicz