PONIEDZIAŁEK 8.00-17.30
WTOREK 8.00-18.00
ŚRODA 8.00-15.00
CZWARTEK 8.00-18.00
PIĄTEK 8.00-17.30
SOBOTA 9.00-13.00

Katalog Online

katalog online

Polecamy

  • Instytut Książki

Internauci seniorzy

Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS) to oddolna inicjatywa, która ma na celu wspierania inicjartyw na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrwych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach. Na ich rzecz działaja lokalni animatorzy tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej. Są to przeszkoleni wolontariusze, którzy nieodpłatnie wprowadzaja osoby w wieku 50+ w świat Internetu. U nas zajęcia takie prowadzi pan Tomasz Gawrysiak.

więcej

Konkurs fotograficzny ,,NASZA GMINA W OBIEKTYWIE'' rok 2013

W sierpniu 2013 w Biblioteka Publiczna w Lubieniu Kujawskim zorganizowała konkurs fotograficzny pt. „Nasza gmina w obiektywie”. Spośród 26 fotografii nadesłanych przez uczestników wybrano trzech laureatów oraz przyznano pięć wyróżnień. Wręczenie nagród książkowych i pamiątkowych dyplomów nastąpiło 16 września w budynku biblioteki.

I miejsce - Małgorzata Chmielecka
II miejsce - Aleksandra Kaźmierczak
III miejsce - Maria Przybylska
Wyróżnieni:
Małgorzata Włodarczyk
Małgorzata Ostrowska
Gabriela Czarniak
Gabriela Gaza
Beata Rosiak

więcej

Spotkanie autorskie 2009

22.04.2009 do Biblioteki Publicznej w Lubieniu Kujawskim przyjechała

na spotkanie autorskie pani Krystyna Śmigielska, autorka wielu książek

dla dzieci i młodzieży a także dorosłych czytelników. W spotkaniu,

które przebiegało w milej atmosferze, uczniowie klas mlodszych z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o bohaterach książek autorki.

więcej

Spotkanie autorskie Joanna Olech

We współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu, Biblioteka Publiczna

w Lubieniu Kujawskim uczestniczyła w ogólnopolskim programie pt. "Literatura na kółkach", w ramach, którego do naszej placówki

na spotkanie autorskie przyjechała pani Joanna Olech - autorka i ilustratorka bardzo wielu książek dla dzieci i mlodzieży. Do najbardziej znanych należy " Dynastia Miziołków"- która znajduję sie w zbiorach naszej biblioteki. Młodzież ze Szkoły Podstawowej

w Lubieniu Kujawskim, chętnie słuchała opowieści autorki o swoich książkach,

a także  o pracy ilustratora.

więcej

Rok 2006 Biblioteka po remoncie

 Dzięki wsparciu Uni Europejskiej udało sie przeprowadzić kapitalny remont

i modernizację naszej placóeki. Przybyło nam więcej pomieszczeń. Wydzielona została czytelnia i wypożyczalnia, diametralnie zmienił się wystrój Biblioteki. Pomieszczenia stały się widne i bardziej przestronne, wydzielona została czytelnia internetowa, która cieszy się duzym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodzieży i dzieci.

więcej

Klub książki

Przy Bibliotece Publicznej w Lubieniu Kujawskim powołane zostało z inicjatywy naszej czytelniczki pani Marii Balcerzak "Koło przyjaciół Biblioteki" - Klub Książki. Skupił on 20 osób, czytelników zainteresowanych nowościami wydawniczymi, jak również pracą placówki, Klub działa do dnia dzisiejszego, wspierając placowkę w zakupie nowości.

więcej

Wakacje 2004

Jak co roku przeprowadzono w Bibliotece Publicznej w Lubieniu Kujawskim zajęcia dla dzieci, które spędzały wakacje w domu. Tym razem oprócz zajęć plastycznych udało się zorganizowac wyjazd do Skansenu w Kłóbce na imprezę folklorystyczną pt. "Miodobranie" Jak widać na fotografiach zabawa była udana. 

więcej

Ferie i Wakacje rok 2003

Dla dzieci, które spedzały ferie i wakacje w domu w Bibliotece Publicznej

w Lubieniu Kujawskim zorganizowane zostały zajęcia plastyczne i artystyczne. Czas wszystkim uczestnikom wesoło upływał przy grach planszowych i słodkim poczęstunku. Na zakończenie przygotowano wystawkę najciekawszych prac plastycznych.

więcej

Lata 1970-1980.

W latach 1970 - 1980 w Bibliotece Publicznej w Lubieniu Kujawskim organizowano liczne imprezy mające popularyzować czytelnictwo a także promować kulturę i dostarczać rozrywki mieszkańcom naszej gminy. Część imprez odbywała się w budynku ówczesnej Biblioteki (barak nad jeziorem) a inne korzystająć z gościnności Ochotniczej Straży Pożarnej w remizie. Nad całością tych imprez czuwały pani dyrektor Maria Lubecka oraz pani Janina Olczak.

więcej
© 2013-2017 by Biblioteka Publiczna. Wszelkie prawa zastrzeżone. projektowanie stron www
back to top